ART / Lithographs / Litograph in colors 15362020
nr 1536 2020
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
C Göran Karlsson (b. 1944), Sweden. Signed, numbered 8/125. Litograph in colors. Sheet: 70x90 cm, outer dimensions including frame: 83x102 cm, bladet löst i ramen.
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, numrerad 8/125. Färglitografi. Bladets mått: 70x90 cm, yttermått inklusive ram: 83x102 cm
Condition: bladet löst i ramen
C Göran Karlsson, born 1944, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
1500
SEK 1200
Monday April 24 2023
at 18:16:59
800 kr
900 kr
1.000 kr
1.100 kr
- Thema-auction
Apr 24
Read more about Grafik
C Göran Karlsson
Read more about C Göran Karlsson